Dance-mind koučingo seminarai – tai pokalbis su savimi, tai galimybe išgirsti ir įsiklausyti į save ir pastebėti tai, ko nepastebime bėgdami greita laiko mašina...

Milda

Congratulations, Valentinas, on this great breakthrough you have made, all due to your amazing capacity for hard work and thoughtfulness towards others.

Denise Puttock, Director of Studies, the School of Dance Therapy

Atsisveikinimas su praeitimi

Šiame seminare panagrinėsime improvizacijos – tiek šokyje, tiek gyvenime – prasmę ir svarbą. Tik mokėdami improvizuoti galite pasiekti tikslą, kuris nėra tiesiog eilinis savęs apgaudinėjimo etapas. Tokie tikslai dažnai atrodo „nerealistiški“, nes rezultatas yra kažkas, ko dar neteko turėti. Todėl siekiant šių tikslų, kyla problemų, nuo kurių bandoma pabėgti:

  • pažabojus entuziazmą,
  • persikėlus į svajonių pasaulį,
  • puolus į depresiją.

O kliūtys, su kuriomis susiduriame kurdami naują ateitį:

  • apatija,
  • praeities spaudimas,
  • pripratimas prie senų atgyvenusių metodų.

Praeities įveikimo metodika paprasta. Randate problemą ir užduodate tris paprastus klausimus:

  • Ar ši problema trukdo man galvoti apie kitką?
  • Ar nepagaunu savęs nuolat galvojančio apie ją?
  • Ar sugaištu daugiau laiko pasiteisinimui sugalvoti, užuot ieškojęs problemos sprendimo?

Išsprendę problemas neturite prie jų grįžti. Sušokti žingsniai – jau praeitis. Kitos jūsų kombinacijos turi būti kitokios. Gyvenime būtina nuolat kurti naujus sunkumus ir naują patirtį: šitaip sukuriami nauji ryšiai tarp įvairų smegenų dalių ir stimuliuojami pažinimo gebėjimai.

Kad pavyktų improvizuoti, nereikia per daug galvoti. Mes per daug apkrauname sąmoningą protą ir užblokuojame savo galingą pasąmonę. Kai šokate, išfokusuokite regėjimą, klausykitės muzikos ir judėkite pagal ją negalvodami, kaip dėliojami žingsniai. Tai gyvenimo pagal daugelio dvasinių principų modelis.

Rytai: „U-wei – tai veikimas be pastangų, harmonijoje su gamta. Dažnai tai reiškia teisingo momento laukimą – išmintingas laiko pasirinkimas – užuot veikus impulsyviai.“ (Daoizmo mokymas)

Vakarai: „Pažvelkite į padangių paukščius: nei jie sėja, nei pjauna, nei į kluonus krauna, o jūsų dangiškasis Tėvas juos maitina. Argi jūs ne daug vertesni už juos? O kas iš jūsų gali savo rūpesčiu bent per sprindį pridėti sau ūgio? Ir kam gi rūpinatės drabužiu? Žiūrėkite, kaip auga lauko lelijos. Jos nesidarbuoja ir neverpia, bet sakau jums: nė Saliamonas visoje savo šlovėje nebuvo taip pasipuošęs, kaip kiekviena iš jų.“ (Mt. 6:26–29)

Seminaro metu atliksime pratimus, kurie padės jums palikti praeitį ten, kur jai vieta, ir įpratins jus improvizuoti visose gyvenimo srityse.