Dance-mind koučingo seminarai – tai pokalbis su savimi, tai galimybe išgirsti ir įsiklausyti į save ir pastebėti tai, ko nepastebime bėgdami greita laiko mašina...

Milda

Congratulations, Valentinas, on this great breakthrough you have made, all due to your amazing capacity for hard work and thoughtfulness towards others.

Denise Puttock, Director of Studies, the School of Dance Therapy

Asmeninės istorijos keitimas

(Šeštasis iš dance-mind koučingo seminarų serijos.)

Vienas iš svarbiausių savo ateities programavimo aspektų: išvalyti praeities prisiminimus. Iš praeities klaidų mes mokomės, bet jos neturi mūsų užvaldyti. Praeities klaidų našta, jų sukeltos ir giliai pasąmonėje įsitvirtinusios neigiamos emocijos neleidžia mums siekti svajonių, grąžina į užburtą ratą „noriu, bet tai ne man“.

Seminare mokysitės paversti praeities klaidas grįžtamuoju ryšiu ir reaguoti į jį, jei ne su dėkingumu, tai bent su konstruktyvia ramybe. Jums bus parodyti kai kurie tango šokio elementai, kurių iš pirmo karto nepavyksta atlikti be klaidų. Šokdami išbandysite neurolingvistinio programavimo techniką „Asmeninės istorijos keitimas“, įsitikinsite jos efektyvumu ir išmoksite ją taikyti susidurdami su kritika ir slegiančiais prisiminimais.

Trumpai apie asmeninės istorijos keitimo techniką (seminare bus naudojamas gerokai modifikuotas jos „tango“ variantas)

  1. Identifikuokite probleminę būseną. Prisiminkite kokią nors savo apmaudžią klaidą arba įvykį, kai buvote smarkiai kritikuojama(s).
  2. Užinkaruokite šią būseną. Inkaravimas – tai veiksmas, kurio metu jūs surišate tam tikrą stimulą arba vaizdinį su tam tikra reakcija.
  3. Identifikuokite resursą (drąsą, humoro jausmą, atsargumą ar pan.), kuris jums būtų pravertęs šioje situacijoje.
  4. Užinkaruokite resursinę būseną. Įsivaizduokite save valdantį šį resursą (drąsų, linksmai nusiteikusį, pakankamai atsargų ar pan.) toje nemalonioje situacijoje. Užinkaruokite šią būseną.
  5. Nukreipkite mintis kokia nors neutralia linkme.
  6. Integruokite abidvi būsenas. Mintimis grįžkite į anksčiausią momentą, kai pergyvenote nemalonią situaciją (aktyvizuokite pirmąjį inkarą) ir pajunkite, kad turite resursų jai suvaldyti (aktyvizuokite antrąjį inkarą). Pajuskite, kaip jūsų požiūris į šį nemalonų įvykį tampa vis pozityvesnis.
  7. Jei jaučiate, kad per maža resursų, pakartokite 3–6 žingsnius.

Metodo esmė ne tai, kad jūs tiesiogine to žodžio prasme pakeisite savo praeitį ir jos padarinius, bet tai, kad 1) praeitis nebevaldys jūsų emocijų; 2) jūs būsite visiškai užtikrintas, kad nemaloni situacija nepasikartos.