Dance-mind koučingo seminarai – tai pokalbis su savimi, tai galimybe išgirsti ir įsiklausyti į save ir pastebėti tai, ko nepastebime bėgdami greita laiko mašina...

Milda

Congratulations, Valentinas, on this great breakthrough you have made, all due to your amazing capacity for hard work and thoughtfulness towards others.

Denise Puttock, Director of Studies, the School of Dance Therapy

Prisiderinimas ir vedimas (Pacing and leading)

(Pirmasis iš dance-mind koučingo seminarų serijos.)

Ar tekdavo stebėti, kaip bendrauja du labai geri draugai? Jie stovi arba sėdi vienodomis pozomis arba eina koja kojon; jei ką nors geria, tai sinchroniškai kelia taures arba puodukus... Kai aš šneku su savo geru draugu iš Jūrmalos, aš netgi kalbu su latvišku akcentu!

Yra ir atvirkštinis ryšys: kai mes pradedame elgtis panašiai, kaip mūsų pašnekovas, mes sukuriame draugišką atmosferą...  

Efektyvus bendravimas (viršininko ir pavaldinio santykiuose, pardavimuose, mokymuose, šeimos santykiuose) prasideda nuo prisiderinimo. Norint teigiamai savo atžvilgiu nuteikti pašnekovą reikia pagauti jo nuotaiką, rasti bendrų požiūrių ir nuomonių tam tikrais (galbūt ne principiniais) klausimais. Tačiau yra rizika, jog tai bus priimta kaip padlaižiavimas.

Naudojamas taip pat „atspindžio“ metodas, kai pokalbio iniciatorius atkartoja pašnekovo pozą, judesius, gestus, kvėpavimo ritmą, žargoną. Metodas tiek efektyvus, kiek ir pavojingas, nes pašnekovui gali pasirodyti, jog iš jo tyčiojamasi.

Kitas prisiderinimo pavojus – nemokėdami juo naudotis natūraliai visą savo dėmesį skirsite pašnekovo pozai, judesiams ir kalbos stiliui, o ne pokalbio turiniui.

Koks bebūtų naudojamas metodas, prisiderinimas turi būti daromas subtiliai ir elegantiškai. Mokindamiesi šio meno bandymų ir klaidų metodu sugadinsite santykius su daugeliu žmonių, kol pasieksite meistriškumo. Daug greičiau prisiderinimo meno išmokstama šokant – vedant partnerę(-į) ir sekant partnerio(-ės).

Prieš galėdami vesti ir sekti partneriai turi atrasti ir „pagauti“ vienas kito ritmo pojūčius, imlumą poveikiams. Kitaip vietoj šokio turėsime stumdimąsi.

Šio seminaro metu dalyviai išmoks tinkamai ir natūraliai prisiderinti prie savo partnerio ir vesti jį šokyje. „Aukščiausias pilotažas“ pasiekiamas išmokus prisiderinti neliečiant vienas kito. Šis įgūdis lieka kūne ir leidžia natūraliai prisiderinti realioje situacijoje.