Dance-mind koučingo seminarai – tai pokalbis su savimi, tai galimybe išgirsti ir įsiklausyti į save ir pastebėti tai, ko nepastebime bėgdami greita laiko mašina...

Milda

Congratulations, Valentinas, on this great breakthrough you have made, all due to your amazing capacity for hard work and thoughtfulness towards others.

Denise Puttock, Director of Studies, the School of Dance Therapy

Supraskite ir būkite suprasti

Suvokimo perspektyva: „aš“ pozicija, „tu“ pozicija, stebėtojo pozicija

Suvokimo perspektyvos keitimas leidžia mums gauti naujos svarbios informacijos. Dažnai manoma, jog įsijausti į kito žmogaus padėtį – tai kažkoks kraštutinio gailestingumo aktas arba net silpnumo požymis. Iš tikrųjų tai yra stiprybės apraiška. Šokdami tango suvokiаme, kad nepabuvus kito žmogaus vietoje efektyvaus bendravimo negali būti.

pozicija – tai kiekvieno žmogaus įprasta suvokimo perspektyva. Jis visiškai paniręs į savo išgyvenimus ir jausmus. Būdamas tu pozicijoje žmogus visiškai pasineria į pašnekovo / bendradarbio / partnerio jausmų ir minčių pasaulį. Stebėtojo pozicijoje žmogus stebi situaciją, tarytum „iš paukščio skrydžio“. Jis laivas nuo emocijų ir analizuoja dviejų pozicijų santykius.

Tai atrodo paprasta, tačiau nereikia savęs apgaudinėti. Bandydami mintimis „atsidurti kito žmogaus vietoje“ mes dažniausiai tik įtikiname save, jog „suprantame jį“, nors iš tikrųjų neturime nei menkiausio supratimo apie to žmogaus jausmus arba poreikius.

Tango terapijos pratimai leidžia mums praktiškai pasijusti kitų kailyje – tai yra efektyviausias būdas pažinti žmones, tam kad galėtumėte juos suprasti ir įtikinti, o iš kitos pusės – nepasiduoti manipuliacijoms.

Dalyviai, keisdamiesi vedančiojo, vedamojo ir stebėtojo vaidmenimis, analizuos savo ir kitų elgesį, klaidas ir mokysis efektyvaus bendravimo įgūdžių. Tai yra būdas išugdyti įprotį keisti suvokimo perspektyvą be vidinio pasipriešinimo.