Įrodytas efektyvumas

Iš pirmo žvilgsnio atrodytų mažų mažiausiai keista derinti tokį „aistringą“ šokį ir rimtus verslo arba darbuotojų mokymus. Bet iš tikrųjų tai yra vienas efektyviausių būdų sutelkti komandą bendriems tikslams, išmokti lyderystės bei derybų meno. Todėl argentinietiško tango filosofiją verslo mokymuose ir komandų kūrime (teambuilding) naudoja stambios tarptautinės bendrovės, tokios kaip „MDF Training & Consultancy“ ir „NHS Leadership Academy“. Kai ką galima daryti kitaip negu tos kompanijos – mokymuose verta ne tik filosofuoti, bet ir realiai šokti.

Darbuotojų mokymai – vardan rezultato, o ne dėl formalumo

Jeigu dalyvavote kada nors darbuotojų mokymuose, ar nesusidarydavo įspūdžio, jog kitą dieną visos išgirstos šaunios idėjos apie sklandų bendradarbiavimą kažkaip pasimiršdavo, o darbas ir toliau užguldavo įprasta rutina? Tarp mokymų auditorijos ir darbo vietos yra didesnė praraja, negu fizinis atstumas tarp šių patalpų. Ir užpildyti ją galima tik išgyvenus viską, ko mokoma.

Kodėl tango? Pagrindiniai tango – socialinio šokio, įtraukto į UNESCO paveldo sąrašą – bruožai, kurie padaro jį idealiu bendradarbiavimo įgūdžių įsisavinimo metodu, yra šie:

  • visi šokio elementai, figūros ir kombinacijos grįstos tik prisiderinimu, vedimu (lyderiavimu) ir intuityviu pastabumu;
  • žingsnius galima suplanuoti iš anksto, bet geras šokimo stilius reikalauja disciplinuotos improvizacijos priklausomai nuo ritmo ir situacijos šokių aikštelėje;
  • griežtai ir aiškiai paskirstyti lyderio ir sekėjo vaidmenys, tačiau tik jautrus vedimas ir iniciatyvus sekimas yra gero šokio ir sėkmingo bendradarbiavimo sąlygos.

Argi tai neprimena šiuolaikinės bendrovės darbo aplinkos?

Pajusti, o ne vaidinti

Per dance-mind koučingo seminarus naudojami paprasti tango judesiai, kad dalyviai pajustų ir įsisavintų viską, ko mokinama apie komandinį darbą, lyderiavimą ir derybas.

Vedantysis (lyderis) žino, kaip vesti ir kur jis nori vesti, o vedamasis moka suprasti vedantįjį. Kitaip šokis – bendras darbas – nė neprasidės. Idėja nebus įgyvendinta, jeigu jos niekas tinkamai nesupranta.  darbuotojų mokymai, teambuilding
darbuotojų mokymai, teambuilding Veiksmas yra pirmas impulsas. Vedamasis jį turi perimti, tam reikia jį teisingai pajusti. Nėra prasmės imtis bendrų su kitais veiksmų, jei jie nebus pajusti ir priimti. Jeigu vedamasis ir vedantysis jaučia vienas kitą ir vedamasis priima vedančiojo impulsą, žengiamas žingsnis – šiokio ir bendradarbiavimo esmė.
Vedantysis daro kitus žingsnius, vedamasis atkartoja juos. Tik tokiu būdu atsiranda pats šokis ir bendradarbiavimas – dviejų dalyvių pastangų rezultatas.  darbuotojų mokymai, teambuilding

Tai pratimai, kuriais išugdomi tobuli bendravimo ir komandinio bendradarbiavimo įgūdžiai, praversiantys net tik darbe, bet ir asmeniniame gyvenime. Ir tai ne šiaip mokymai, kurie mums gerokai nusibodo dar jaunystėje. Tai – šokis, nuo kurio nepavargstama.

Naudinga pramoga

Autentiškam socialiniam tango, skirtingai nuo sceninio, nereikia jokių ypatingų fizinių duomenų ir talentų, žingsniai paprasti ir natūralus, netrikdantys net ir drovių bei intravertiškų asmenų. Seminarams nebūtinas vyrų ir moterų balansas.

Svarbiausia: dalyviai tiesiogiai išbando ir patiria viską, ką sužino per verslo ir komandinio darbo mokymus. Išgyvenę išmokytus dalykus ne tik savo mintyse, bet ir kūnuose, jie pradeda juos taikyti natūraliai ir be prievartos, o mokymų efektyvumas didėja praktiškai iki 100 % (pagal Dale’o mokymosi piramidę).

Ir, be abejo, šiek tiek judesio per mokymus darbuotojoms, ištisas valandas praleidžiančioms prie kompiuterių, konvejerių, vairo arba staklių, būtų be galo naudinga. Gausybė mokslinių tyrimų įrodė, jog tango pagal teigiamą poveikį kūnui ir psichikai prilygsta meditacijai, o kai kuriais aspektais ją pranoksta.

Harmoningas bendravimas komandoje – ne utopinė idėja, juo neeliminuojama sveika konkurencija, o darbuotojams nesukuriamos žalingai atpalaiduojančios „šiltnamio sąlygos“. Efektyvus bendravimas – tai terpė, kuri leidžia atsiskleisti kiekvieno komandos nario teigiamam potencialui.


Leave a Reply

Related Posts

Bendravimas

Nelaisvė laisvėje

Manyčiau, daug kam teko atsidurti situacijoje, kuomet tariamai esi laisvas, tačiau realiai neturi jokio pasirinkimo. Ta nuvalkiota frazė – „daryk ką nori“, kuri ištiktųjų dažniau reiškia „tik pabandyk padaryti ne taip, kaip sakau“, yra labai Read more…